android-boom.pl
BusyBox Pro
Aktualizacje:
1-01-2017, 00:46
Wersja:
9.7.2
Android:
1.6 + ROOT
Developer:
Stephen (Stericson)
Folder:
Narzędzia
Źródło:

BusyBox Pro v 9.7.2.apk - download za free

0
BusyBox Pro
BusyBox Pro
BusyBox Pro
BusyBox Pro
Po co jest potrzebny BusyBox na Android?
Aby rozszerzyć możliwości swojego telefonu i nadać prawa administratora (a mianowicie, mówimy o prawach roota), aplikacje niejednokrotnie wysyłają sygnał do jądra oprogramowania android, co z kolei może mieć nieprzewidziane konsekwencje; uruchamianie systemowych bibliotek z aplikacji firm zewnętrznych bezpośrednio za pomocą konkretnych poleceń może stać się przyczyną utraty danych, włamania lub uszkodzeń SO. W celu niezawodnego i nieprzerywalnego wysyłania sygnałów do jądra systemu trzeba zadbać o dobry kanał wymiany danych (lub interfejs) pomiędzy użytkownikiem i systemem plików. Taki interfejs jest dostarczany przez zestaw bibliotek konsolowych na Android - BusyBox. Oprócz tego, poprzeczka funkcjonalności, udogodnienia i produktywność aplikacji z uprawnieniami roota są celowo obniżane ze względu na to, że silniki do większości takich programów były napisane w językach wysokiego poziomu. BusyBox stanowi wygodne narzędzie, - do jego projektowania używano wyłącznie C.

Do jakich aplikacji jest wymagany BusyBox?
Do grup aplikacji wiążących się z opisanym pakietem, zaliczamy:
• menedżery plików;
• narzędzia do odtwarzania danych i czyszczenia pamięci podręcznej;
• narzędzia do przenoszenia zasobów i wewnętrzne karty pamięci;
• narzędzia do przyśpieszania ARM-procesora lub GPU.
Dla ich optymalnej pracy mile widziany jest SuperSU, a zwłaszcza, że właśnie ten mobilny aplet jest w stanie zapewnić stosowną kontrolę uprawnień root dla każdego indywidualnego programu.

Jak pracować z pakietem?
W rzeczywistości, BusyBox nawet nie jest programem, to tylko zunifikowany zestaw narzędzi służący do przekazywania i odbioru danych od aplikacji systemowej do jądra środowiska i odwrotnie. Praca z pakietem nie wymaga jakichkolwiek manipulacji. Jeśli aplikacja systemowa z prawami dostępu root zażąda BusyBox, wtedy pojawi się powiadomienie o konieczności zainstalowania pakietu, po czym instalacja odbędzie się automatycznie.
Napisz Komentarz
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
©2019 Android-boom.pl